Dominik’te mahsur kalan Acun Ilıcalı ve ekibi Türkiye’ye 14 Mayıs’ta dönüyor

Sörvayvır 2020 yarışma programının çekimleri için Dominik Cumhuriyeti’nde bulunan yapımcı Acun Ilıcalı ve ekibinin bir kısmı, Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçakla 14 Mayıs’ta İstanbul’a gelecek. Ekip, önlem amaçlı 14 gün KYK yurdunda karantinaya alınacak.

110 ÜLKEDEN SAYISIZ UÇUŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Koronavirüsle mücadele kapsamında yurt dışında bulunan ve ülkeye dönmek isteyen vatandaşları için harekete geçen Türkiye, bugüne kadar 110 ülkeden sayısız uçuş gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonu ve ilgili bakanlıkların ortak çalışmasıyla vatandaşların ramazan ayı ve bayramını evlerinde geçirebilmesi için başlatılan ikinci tahliye operasyonu ise sürüyor.

ACUN EKİBİYLE TÜRKİYE’YE GELİYOR

Yurt dışından yapılan tahliyeler kapsamında Ilıcalı ve ekibi de Türkiye’ye dönüyor. “Sörvayvır 2020” yarışma programının çekimleri için Dominik Cumhuriyeti’nde bulunan Ilıcalı ve ekibi ile bölgedeki vatandaşları tahliye edecek THY uçağı, 14 Mayıs’ta İstanbul’a iniş yapacak.

14 GÜN KARANTİNADA KALACAKLAR

Dominik Cumhuriyeti’nden tahliyesi planlanan yaklaşık 250 Türk vatandaşı KYK yurtlarında 14 gün gözlem altında tutulduktan sonra Kovid-19 bulgusuna rastlanmaması durumunda evlerine uğurlanacak. Ilıcalı, beraberindeki 110 kişiyle karantina süresince İstanbul’daki KYK yurdunda, aynı uçakla dönecek 140 kişi ise Tekirdağ’daki KYK yurdunda misafir edilecek.

Dominik'te mahsur kalan Acun Ilıcalı ve ekibi Türkiye'ye 14 Mayıs'ta dönüyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir