Sörvayvır Yunus Emre kimdir? Sörvayvır Yunus Emre Özden kaç yaşında, mesleği nedir?

Sörvayvır 2020’ye yedek yarışmacı olarak katılan Yunus Emre adaya sonradan gelen isimlerden. İlk olarak Gönüllüler takımına daha sonra da Ünlüler takımına transfer olan Yunus Emre Özden’in hayatı merak ediliyor. Dövüş sporuyla ilgilenen Yunus Emre’nin hayatı hakkındaki tüm detaylar haberimizde. Peki Sörvayvır Yunus Emre kimdir? Sörvayvır Yunus Emre Özden kaç yaşında, mesleği nedir?

Yunus Emre Özden, Sörvayvır 2020 Ünlüler Gönüllüler yarışmasına yedek olarak katılan isimler arasında. Yarışmaya sonradan dahil olan ve ilk olarak Gönüllüler takımına daha sonra ise Ünlüler takımına geçen Yunus Emre Özden, MMA dövüş sporuyla ilgileniyor. Peki Sörvayvır Yunus Emre kimdir? İşte Sörvayvır Yunus Emre Özden ’in hayatı…

YUNUS EMRE ÖZDEN KİMDİR?

Yunus Emre Özden, 29.03.1993 istanbul Silivri’de doğdu. 1.85 boyunda, 82 kilo olan yarışmacı halen silivride ikamet ediyor. 2 çocuklu ailenin tek oğluyu olan Sörvayvır Yunus Emre’ni annesi Filiz Özden ev hanımı, babası Kemal Özden ise Silivri – Yenibosna arası hatlarda şoförlük yapıyor. Aaçık öğretim fakültesi ulaştırma lojistik okuyor.

Lise hayatında yaşadığı bir rahatsızlık sonucu çok kilolu olduğunu söyleyen yarışmacı, tedavi sonucu aldığım kilolarla çok dalga geçildiği için okul asla sevemediğini ifade ediyor. Bu yüzden tedavisi bitince okul sonrasında şehir stadında koşmaya gitmiş ve 96 kilodan 64 kiloya düşmüş.

17 yaşıma geldiğinde başvuru yaptığı ajanslarla katalog çekimleri yapmaya başladı. 18-19 yaşında fashion weeklerde çıkmaya başladı.

Modelliğin bir parçasının spor olduğunu söyleyen Sörvayvır Yunus, kum torbası başında uzun saatler geçirmiş. Çocukken hep dövüşçü olmayı hayal ettiğini ama ailenin engellediğini söylüyor. Daha sonra salona gelen profesyonel kick boxer güreşçi ve karatecilerle yaptığı antrenmanlarda onlardan daha iyi olduğunu fark etmiş.

Evleneceği kızın babasının daha normal işler yapması için baskı kurmuş. Bu dönemde lise mezunu olması nedeniyle şoförlük yapmış. Sonrasında Silivri’de çeşitli fabrikalarda çalışmış. Geçim sıkıntıları nedeniyle biten evliliğinin ardından MMA dövüşlerine katıldı.

2019’da Türkiye 3.sü, İstanbul 2.si oldu. Yaşadığım yerde çok sevildiğini ve özellikle kız çocuklarına bedava olmak üzere çocuklara dövüşmesini öğrettiğini, modellik ve yardımcı oyunculuk işlerine koşturduğunu söyleyen Sörvayvır Yunus’un bir hayali de aksiyon filmi çekme, dövüş kulüpleri sahibi olma.

MMA federasyonunun bile hocam diyerek hitap ettiği bir manken dövüşçü olduğunu söylüyor. MMA’nın kötülüklerden arınma yolu ve kendi çapında başarısızlıklardan başarılar çıkarma öyküsü olduğunu belirtti.] }

Bir cevap yazın