Sörvayvırda MasterChef sürprizi

Paylaş

Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın üstlendiği ‘Sörvayvır 2020’nin dün akşam yayınlanan yeni bölümde ödül oyunu oynandı. Sörvayvır’da ilk kez MasterChef yarışması yapıldı.

Kendilerine verilen menüyü belirli bir süre içinde hazırlayacak olan takımların yemeklerini Acun Ilıcalı, Esat Yontuç ve Sörvayvır ekibi tadıp kazananı seçti.

Paylaş

Takımlar mercimek çorbası, hünkar beğendi, mantı, cevizli kaşık salata ve bademli keşkülden oluşan menüyü yapmak için ter döktü.

Paylaş

Ardından MasterChef yarışmasının jüri üyeleri Mehmet Şef, Somer Şef ve Danilo Şef, Dominik’e bağlandı ve Mehmet Şef ile Somer Şef görüntülü olarak yarışmacılara koçluk yaptı.

Paylaş

Ünlüler takımının şefi Somer Sivrioğlu olurken, gönüllüler takımının da başına Mehmet Yalçınkaya geçti. Takım kaptanları da yemek konusunda çok iddialı olan Mert ile daha önce MasterChef’de yarışan Yasin oldu.

Acun Ilıcalı bombayı patlattı

Paylaş

Acun Ilıcalı bombayı patlattı

Öte yandan oyun başlamadan konuşan Acun Ilıcalı, “Belki belli olmaz, Mert’in performansına bakacağız. Eğer bu akşam döktürürse belki MasterChef’e de davet ederiz. Alıştım çünkü ben artık Mert’e” dedi.

Paylaş

Yarışmacılar şefler eşliğinde en güzel yemekleri yapabilmek adına mücadele etti. Gönüllüler takımında keşkülü yapan Cemal Can ile Mehmet Şef arasındaki diyalogda geceye damgasını vurdu.

Cemal Can ile Mehmet Şef geceye damga vurdu

Paylaş

Cemal Can ile Mehmet Şef geceye damga vurdu

Tatlının sürekli tadına bakan Cemal Can’a Mehmet Şef, yanlışlıkla kaşığı içine sokacak diye kızdı. Böyle bir şey yapmadığını söyleyen Cemal Can ise kendinden emin bir şekilde tadım yaptığı kaşığı her seferinde değiştirdiğini söyledi.

Paylaş

Süreleri biten iki takımda yemeklerini yetiştirirken, tadım aşamasına geçildi. 9 jüri üyesi her iki takımında yaptığı tüm yemeklerin tadına baktı.

İki takım da kazandı

Paylaş

İki takım da kazandı

Acun Ilıcalı’nın liderliğindeki jüri, her iki takımı yemeklerini de eşit lezzet ve sunumda olduğuna karar verdi ve 2-2 beraberlik sağladı. Acun Ilıcalı kazanan her iki takımın da yemekleri benzer lezzette yaptıklarını açıkladı. Jürinin kararına göre MasterChef yemek yarışmasını ödülünü her iki takım da kazanmış oldu. Yarışmacılar yaptıkları yemekleri hep birlikte yediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir